Profil Działalności i Rynek

7LEVELS to niezależny deweloper gier wideo specjalizujący się w produkcji gier przygodowo-zręcznościowych 2.5D. Krakowskie studio, do niedawna koncentrujące się na tytułach skierowanych przede wszystkim do fanów platform Nintendo, obecnie tworzy tytuły przeznaczone na wszystkie najpopularniejsze na rynku platformy: PC, Xbox PlayStation oraz Nintendo Switch. Do tej pory Spółka wydała trzy własne projekty: „Castle of Heart”, „Jet Kave Adventure” oraz „Destrobots”, które początkowo zadebiutowały na konsoli Nintendo Switch. Gra Jet Kave Adventure ukazała się także na PC, Xbox oraz PlayStation. Poza tworzeniem i wydawaniem projektów autorskich, 7Levels prowadzi także dodatkową działalność wydawniczą i ma już w swoim portfolio kilkanaście wydanych gier zewnętrznych deweloperów. W dniu 05.06.2018 akcje spółki trafiły do obrotu giełdowego na rynku NewConnect.

RYNEK

Spółka prowadzi działalność w branży gier wideo, którą cechuje dynamiczny rozwój ze względu na wprowadzanie coraz nowszych technologii. 7Levels planuje wypracować pozycję jednego z liderów rynku specjalizujących się w produkcji platformowych gier akcji.

Globalny rynek gier wideo w 2023 roku zwiększył przychody o około 2,6 proc. rdr do 187,7 mld USD. Gry mobilne wygenerowały ponad 92 mld USD, więcej o 0,8 proc. rdr, na drugim miejscu jest sektor konsolowy, który wygenerował ponad 55 mld USD przychodów. Rosnąca popularność gier wideo pokazuje, że rynek ten przerasta obecnie inne popularne media, w tym rynek filmowy.