Profil Działalności i Rynek

7LEVELS to niezależny deweloper gier wideo specjalizujący się w grach platformowych. Krakowskie studio koncentruje się na tytułach skierowanych przede wszystkim do fanów platform Nintendo, firmy, której konsole sprzedają się w kilkudziesięciomilionowych nakładach na trzech głównych rynkach: amerykańskim, japońskim i Europy Zachodniej. To czyni go jednym z nielicznych niezależnych producentów gier o takiej specjalizacji w Europie. Najnowszy tytuł 7LEVELS, „Castle of Heart” zadebiutował w pierwszym kwartale 2018 roku jako ekskluzywna gra na hybrydową konsolę Nintendo Switch. Pod koniec ubiegłego roku spółka rozpoczęła prace nad kolejnym autorskim projektem. W dniu 05.06.2018 akcje spółki trafiły do obrotu giełdowego na rynku NewConnect.

RYNEK

Spółka prowadzi działalność w branży gier wideo, którą cechuje dynamiczny rozwój ze względu na wprowadzanie coraz tnowszych technologii. 7Levels planuje wypracować pozycję jednego z liderów rynku specjalizujących się w produkcji platformowych gier akcji.

O wielkości rynku i stałym wzroście od kilku lat świadczą wyniki finansowe branży gier. Wg danych szacunkowych w 2016 r. przychody branży wyniosły 101,1 mld USD. W 2017 r. rynek gier przebił wstępne przewidywania, generując blisko 122 mld USD wobec 108,9 mld USD oszacowanych na początku roku. Wg najnowszych prognoz w 2019 przychody wyniosły blisko 153 mld USD co oznacza wzrost o połowę w zaledwie 3 lata. Do 2021 roku rynek gier ma osiągnąć 178.1 mld USD.

Rynek konsol Nintendo

Nintendo to japońska marka działająca na rynku gier wideo, która zajmuje się zarówno produkcją konsol jak i gier wideo. Zgodnie z danymi firmy badawczej VG Chartz Limited prowadzącej portal vgchartz.com, w pierwszej piątce najlepiej sprzedających się konsol wszech czasów znajdują się trzy wyprodukowane przez Nintendo: Nintendo DS, Game Boy oraz Wii.
Niewykluczone, że do tego grona już niebawem dołączy Nintendo Switch, który przez rok od debiutu w marcu 2017 roku sprzedał się w rekordowej liczbie ponad 52.5 milionów egzemplarzy.